Kultura Poznań.pl

Kultura

opublikowano:

Odkrycia, wynalazki, nowe technologie...

Już po raz szósty Urząd Marszałkowski zaprasza do Poznania na Światowe Dni Innowacji.

Poprzednia edycja Światowych Dni Innowacji, fot. materiały organizatorów
Poprzednia edycja Światowych Dni Innowacji, fot. materiały organizatorów

Jednym z głównych i najbardziej widocznych w mieście punktów programu będzie wystawa "Labirynt innowacji", która 24 września stanie na placu Mickiewicza. W "Labiryncie" prezentowane będą za pośrednictwem nowoczesnych sprzętów multimedialnych, tablic interaktywnych, monitorów dotykowych, rzutników oraz efektów dźwiękowych osiągnięcia wielkopolskich naukowców, przedsiębiorstw oraz niezwykłe światowe rozwiązania w takich dziedzinach jak: społeczeństwo, edukacja, zdrowie, IT oraz design.

Światowym Dniom Innowacji towarzyszyć będą otwarte debaty, m.in. "Region 2030: Berlin-Warszawa-Poznań. Jak wyjść z cienia?" czy "Wielkopolanie 2030: Konserwatywni, starzy, biali?". Tegoroczna edycja wydarzenia skupi także szczególną uwagę na kwestiach polityki energetycznej. Ten temat będzie przedmiotem forum "Energia dla zrównoważonego rozwoju", które odbędzie się pierwszego dnia Światowych Dni Innowacji - 24 września. Debaty odbywać się będą w plenerze - w parku Mickiewicza oraz w przestrzeni wystawy "Labirynt innowacji".

W pobliżu ekspozycji stanie także kino plenerowe. Podczas seansów na świeżym powietrzu prezentowane będą filmy edukacyjno-promocyjne, animacje powstałe na Politechnice Poznańskiej czy Uniwersytecie Artystycznym, wywiady z Wielkopolanami, film z wystawy "Polish Design. Design from Wielkopolska" i inne.

"Labirynt Innowacji" będzie czynny od 24 września do 7 października, w g. 11-21, a kino w tych samych dniach od g. 19 do 21. Szczegóły na www.sdi-wielkopolska.pl.

S.K.