Kultura Poznań.pl

Książki

opublikowano:

Z szuflady do księgarń

Poznańskie Wydawnictwo Świętego Wojciecha ogłasza konkurs literacki Na Osi Czasu. Wymaganiem jest osadzenie fabuły powieści w starożytności, średniowieczu bądź renesansie i obsadzenie w niej ważnej postaci z punktu widzenia chrześcijaństwa. Termin nadsyłania prac: październik 2018.

.
fot. materiały prasowe

Lubisz dowcipną naturę Filipa Neri? Zastanawiasz się czasem, co skłoniło Franciszka z Asyżu i Dominika Guzmana do założenia zupełnie nowych zakonów żebraczych? Czy wyobrażałeś sobie, jak przebiegała wyprawa Cyryla i Metodego na ziemie słowiańskie? Albo jak smakowały konfitury z pomarańczy, którymi Katarzyna ze Sieny skłoniła papieża, by powrócił do Rzymu? A może pociągają cię jeszcze inne postaci z historii chrześcijaństwa - te odważne, charyzmatyczne i te szukające drogi, czasem błądzące?

Jeśli historia chrześcijaństwa nie jest ci obca, a przy tym uważasz, że masz talent pisarski, weź udział w konkursie - napisz powieść historyczną o objętości przynajmniej 500 tys. znaków ze spacją i prześlij ją na adres konkurs@swietywojciech.pl (szczegółowy regulamin konkursu w pliku pdf. na dole strony).

Termin nadsyłania prac upływa 15 października 2018 roku.

Więcej informacji na stronie www.swietywojciech.pl/konkurs.

oprac. as

Załączniki