Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Wspólny "Szaleniec"

Michał Kmieciak i Swiernalis - dwaj poznańscy artyści reprezentujący na co dzień odmienne nurty muzyczne - stworzyli wspólnie utwór "Szaleniec", który właśnie dziś ma premierę.

.
fot. materiały prasowe

- To opowieść o triumfie miłości nad rozumem, jednak w najczarniejszym wydaniu. To moment, kiedy zdajemy sobie w pełni sprawę, że uczucie doprowadzi nas na dno, ale brniemy w nie ślepo, nie zważając na skutki. To opowieść o obdarzaniu drugiej osoby uczuciem, na które nie zasługuje - opisuje Paweł Swiernalis, autor tekstu i współkompozytor utworu, którego powstanie zainicjował pianista i kompozytor Michał Kmieciak.

Trzy lata temu ukazała się debiutancka płyta Kmieciaka "Love Lost". Był to zarazem jeden z pierwszych polskich albumów zdobywającego coraz większą popularność gatunku modern classic. Główną rolę w teledysku do pochodzącego z tego albumu utworu "Lullaby for Two Lonely People" zagrał Paweł Swiernalis. - Przyjaźnimy się od lat i choć tworzymy bardzo różną muzykę, zawsze z uwagą śledziliśmy swoje artystyczne dokonania - mówi Michał Kmieciak. - Pomysł wspólnego utworu z Michałem chodził nam po głowie od miesięcy. Gdy pewnego dnia Michał zadzwonił do mnie, że napisał muzykę pod wspólny numer pojechałem do niego i usiedliśmy wspólnie nad pomysłem i melodią. Bez większych tłumaczeń i uwag wskoczyliśmy w ten sam nurt i w ciągu godziny gotowy mieliśmy pomysł dodaje Paweł Swiernalis. Wydawcą singla "Szaleniec" jest Kayax.

Premiera nowego albumu Swiernalisa zapowiadana jest na październik. Michał Kmieciak swoją drugą płytę planuje w przyszłym roku. Jeszcze jesienią ukaże się jednak kilka utworów w cyklu, do którego zaprosił swoich ulubionych polskich artystów, reprezentujących różne gatunki muzyczne.

oprac. sk