Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Włoska muzyka klubowa

Dj Stefano Noferini koncertuje dziś na całym świecie, a jego remixy rozbrzmiewają na niejednej imprezie w klimatach house i techno. Istotnym punktem jego międzynarodowej kariery był rok 1998, kiedy wystąpił na pokładzie włoskiego busa podczas Love Parade w Berlinie. Inaugurując nowy sezon muzyczny, wystąpi za konsoletą poznańskiej Tamy.

.
Stefano Noferini, fot. materiały prasowe

Stefano Noferini jest twórcą muzycznym o stabilnej pozycji w branży. Od lat 70. zajmuje się muzyką klubową, przez kolejne dziesięciolecia rozwijając zarówno własne autorskie projekty, jak i wywierając trwały wpływ zarówno na rodzinnej, włoskiej scenie muzycznej, jak i szerszej, europejskiej. Dziś znany jest nie tylko jako didżej. Wrażliwy na rozwój sceny muzycznej, sprawdza się także jako producent i organizator konkursu dla młodych DJ-ów. Założona przez niego wytwórnia Deeperfect nieustannie edukuje nowych słuchaczy, a swoje produkcje wydawał w niej chociażby Stefan Bodzin. Posiada tez swój własny, autorski program radiowy, którego mogą słuchać odbiorcy z 15 krajów. Jego podcasty przekroczyły milion odsłuchań na Soundcloudzie, a liczba ta stale wzrasta.

Koncert w Tamie jest wydarzeniem inaugurującym nowy sezon w klubie. Stawiając na mocne uderzenie, organizatorzy szykują imprezę obfitującą w szybkie, głębokie kompozycje włoskiego DJ-a. Jego twórczość nie będzie jednak jedyną atrakcją wieczoru. Zapowiedziano support muzyków, którzy debiut w Tamie mają już za sobą. Na konsolecie obok włoskiego mistrza będzie można usłyszeć  KVSN czyli Keytov b2b SIM.ON oraz Ōkami. Występy uświetni też Iluminarion, który swoimi wizualizacjami dopełni brzmienia o warstwę wizualną.
Warto wiedzieć - ci, którzy do północy zadeklarują obecność na imprezie za pomocą przycisku "wezmę udział" na facebookowej stronie wydarzenia, mają gwarantowane darmowe wejście na imprezę.

Julia Niedziejko

  • Stefano Noferini
  • Tama
  • 31.08, g. 23
  • bilety: 0-30 zł

© Wydawnictwo Miejskie Posnania 2019