Kultura Poznań.pl

Muzyka

opublikowano:

Późne, ale wciąż lato

Dla jednych początek roku szkolnego, dla drugich - nowego muzycznego festiwalu. Pierwszego września, podczas pierwszego Late Summer Festival, nad Maltą zagrają prawdziwe gwiazdy: Tom Odell, Nosowska, Daria Zawiałow, Ralph Kamiński, Muchy, Mery Spolsky, Kamil Pivot oraz Pepe. Coś w sam raz na otarcie łez, że lato powoli będzie dobiegać końca...

.
fot. Poznań Film Commission

Brytyjskiego muzyka Toma Odella w Polsce raczej nie trzeba już nikomu przedstawiać. Jeżeli nie znacie jednak jego nazwiska, z pewnością słyszeliście jego największy przebój Another Love. Przed premierą swojego pierwszego krążka Odell wystąpił jako support grupy The Rolling Stones w Londynie, co bez wątpienia pomogło mu osiągnąć większą popularność, a od momentu wydania debiutanckiego albumu jego kariera rozwija się w zawrotnym tempie.

Kłopotliwe jest również przedstawianie Katarzyny Nosowskiej, bo to artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Mimo przerwy w działalności zespołu Hey, Nosowska nie próżnuje. Pracuje z Michałem FOXem Królem nad swoim kolejnym solowym albumem. Część nowego materiału będzie można usłyszeć już na letnich koncertach.

Po entuzjastycznym przyjęciu na poznańskim festiwalu Enea Spring Break, gdzie w wypełnionym do granic możliwości klubie fani wyśpiewali wszystkie wersy wraz z liderem grupy, tym razem publiczność będzie miała szansę ponownie zobaczyć Muchy w oryginalnym składzie. Ponownie zobaczymy również muzyczny solo-performance Mery Spolsky, hip-hop w wykonaniu Kamil Pivot oraz pochodzącego z Ostrowa Wielkopolskiego Pepe (tak naprawdę Piotrek Rajski).

Daria Zawiałow i Ralph Kamiński to z kolei bardzo obiecujący przedstawiciele młodej polskiej sceny muzycznej. Ona przebojem weszła na rodzimy rynek muzyczny, kiedy jej pierwsza płyta AKysz okazała się dużym sukcesem, on jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak Grand Prix międzynarodowego festiwalu Carpathia 2011 czy głównej nagrody na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym Fama 2013.

Koncerty będą odbywać się na dwóch scenach umiejscowionych na mecie toru regatowego nad Jeziorem Malta (miejsca stojące i siedzące). Nie zabraknie także specjalnej strefy gastronomicznej z food truckami.

Bilety na Late Summer Festival w sprzedaży od piątku 18 maja, wtedy też poznamy ich cenę.

oprac.as

  • 1. Late Summer Festival
  • 1.09
  • Jezioro Malta, meta toru regatowego
  • bilety: 129 i 149 zł (I pula), 149 i 170 zł (II pula), 159 i 180 zł (III pula)