Kultura Poznań.pl

Film

opublikowano:

Sylwester jak w kinie?

Pomysłów na spędzenie sylwestrowej nocy może być nieskończenie wiele, ale prawdziwi fani filmu nigdy nie pogardzą propozycją spędzenia jej w kinowym fotelu. Taką możliwość w Poznaniu dają aż trzy kina studyjne - Pałacowe, Muza i Rialto, które z tej okazji przygotowały zupełnie wyjątkową ofertę.

.
Sylwester w Poznaniu, fot. T. Nowak

W noc z 31 grudnia na 1 stycznia kino Muza pokaże dwa filmy: przedpremierowo brytyjski komediodramat "Party" w reżyserii Sally Potter oraz kultowy już "Kabaret" Boba Fosse'a z 1972 roku z Lizą Minnelli w roli głównej, który zostanie wyświetlony z oryginalnej taśmy filmowej 35 mm. Wspólnym mianownikiem obu filmów będzie... polityka, ale rozumiana inaczej niż ta, z którą mamy do czynienia na co dzień. Jeśli dodać do tego komediowy wieczór dowcipów i gier politycznych może okazać się, że nawet na tę dziedzinę naszego życia można spojrzeć inaczej niż zwykle.

"W Nowy Rok wejdziemy w szampańskim nastroju, patrząc z przymrużeniem oka, na jedno z bardziej kontrowersyjnych zagadnień współczesnego świata: politykę! Zabierzemy Was do "Kinofilskiej Republiki Demokratycznej Muzy", gdzie wyobraźnia oraz dystans do siebie nie mają granic!" - zapowiadają organizatorzy.

Zupełnie niedaleko Muzy, bo w Centrum Kultury Zamek, Kino Pałacowe zaprosi swoich gości do Sali Wielkiej na seans na wesoło. W programie dwie komedie: "I tak cię kocham", która podbiła serca widzów świeżością, humorem i uniwersalnym przesłaniem, że nigdy nie należy tracić nadziei oraz "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", opowiadająca o grupie przyjaciół, która podczas wspólnej kolacji postanawia w ramach niewinnej zabawy upublicznić wszystkie swoje wiadomości, rozmowy i wzajemnie skrywane tajemnice.

- W miłym towarzystwie dobrze się kłamie, ale i tak się przecież lubimy i kochamy w tym szczególnym czasie, kiedy zegar wybija północ i witamy kolejny rok - zapewniają zamkowi kiniarze.

Ostatnia z sylwestrowych propozycji wydarzy się na Jeżycach. W kinie Rialto wyświetlone zostaną  dwa przedpremierowe filmy - polska komedia z elementami czarnego humoru "Atak paniki", która podbiła serca publiczności w Gdyni oraz  "Gra o wszystko" - trzymający w napięciu thriller z Jessicą Chastain w roli głównej. Oprócz tego dobre jedzenie (obszerne menu szwedzkiego stołu), lampka szampana i atrakcyjne niespodzianki oraz wspólne powitanie Nowego Roku!

Anna Solak

  • Sylwester w kinie Muza: 31.12, g. 19.30, wstęp: 200 zł
  • Sylwester w Kinie Pałacowym: 31.12, g. 21, wstęp: 100 zł
  • Sylwester w kinie Rialto: 31.12, g. 21.30, wstęp: 200 zł