Kultura Poznań.pl

Film

opublikowano:

Filmy do jedzenia

Pierwsza edycja Poznań Food Days rozpocznie się 11 sierpnia. W programie oprócz szeregu wydarzeń kulinarnych zaplanowano pokazy filmowe pod nazwą Films For Food.

.
fot. materiały UMP

Mimo że to pierwsza edycja imprezy, część wydarzeń kulinarnych, które występują pod szyldem Poznań Food Days, odbywa się w Poznaniu od dawna. Na Starym Rynku ponownie zagości Jarmark Dobrego Smaku, na placu Bernardyńskim w ramach Zielonego Targu będzie można kupić produkty ekologiczne. W ramach Poznań Food Days obędą się też warsztaty i degustacje, a poznańskie restauracje przygotują m.in. dania w konwencji "street food" serwowane na tackach, patykach czy w papierze.

Ale Poznań Food Days zaprasza również na przegląd filmów o tematyce kulinarnej. Films For Food potrwa trzy dni, a wśród zaprezentowanych filmów znajdą się między innymi dokument "Czerwona obsesja" odsłaniający kulisy światowego rynku wina. Poza nim w programie: "Mrówki na krewetce" dokumentujące kilkutygodniowy pobyt ekipy słynnej restauracji Noma w Tokio czy ekranizacja książki "W obronie jedzenia" Michaela Pollana. Każdej prezentacji towarzyszyć będzie kolacja, której menu powstaje z inspiracji prezentowanym filmem. Kolacje odbędą się w The Time na ul. Młyńskiej 12, Szarlotta Bistro na ul. Świętosławskiej i Concordia Taste na ul. Zwierzynieckiej.

ng

  • Poznań Food Days, 11-15.08
  • Films For Food, 11-13.08