Kultura Poznań.pl

Film

opublikowano:

Animator szansą na Oscara

Amerykańska Akademia Filmowa przyznała poznańskiemu Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Animowanych Animator status festiwalu kwalifikującego do Oscarów.

.
fot. K Pictures

Poznański festiwal to jeden z trzech festiwali w Polsce, który otrzymał status festiwalu kwalifikującego do Oscarów. Co oznacza to wyróżnienie? Każdego roku zdobywca Grand Prix festiwalu (Złotego Pegaza) będzie miał skróconą ścieżkę do oscarowych nominacji w kategorii Animowany Film Krótkometrażowy.

Cały czas organizatorzy czekają na zgłoszenia do tegorocznego konkursu w ramach Animatora. Termin upływa 20 lutego. W wyścigu po Złotego Pegaza mogą wziąć udział krótkometrażowe i pełnometrażowe filmy animowane zrealizowane w dowolnej technice animacji, które powstały po 31 grudnia 2014 roku.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator to największy festiwal filmu animowanego w Polsce. Wystartował w 2008 r. Tegoroczna - jubileuszowa, dziesiąta edycja - odbędzie się w dniach 7-13 lipca.

sk

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.