Kultura Poznań.pl

Film

opublikowano:

Animator na rozgrzewkę

Filmy, które jury nie zakwalifikowało do konkursu głównego na rozpoczynającym się w piątek Animatorze, zobaczymy na pokazach w ramach cyklu "Animator bez selekcji". Od wtorku w Klubie Festiwalowym.

.
fot. materiały festiwalu Animator

Organizatorzy największego w Polsce festiwalu animacji od lat proponują widzom swoistą filmową rozgrzewkę. Kilka dni przed rozpoczęciem festiwalu zapraszają na pokazy animacji, które nie trafiły do konkursu głównego - z różnych powodów zostały odrzucone przez jury. Jednemu z nich publiczność - oddając swój głos - wręczy przepustkę do konkursu.

Wybrany przez widzów film ostatecznie wystartuje w filmowej rywalizacji o Złotego Pegaza. Tym bardziej warto wziąć udział w pokazach, które odbędą się we wtorek, środę i czwartek w Klubie Festiwalowym, zlokalizowanym w parku przy Operze.

Animator rozpocznie się w najbliższy piątek, 6 lipca. Podczas siedmiu festiwalowych dni widzowie obejrzą blisko 300 filmów animowanych. Będą retrospektywy, przeglądy tematyczne, premiery, projekcje z muzyką na żywo, koncerty, warsztaty i wykłady. Festiwalowym przeglądom towarzyszy Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych i po raz pierwszy także Animator.pl - Konkurs Polskich Filmów Animowanych. Najnowsze dzieła polskich twórców będą rywalizować o Animusze w kategoriach filmy i seriale dla dzieci, filmy studenckie, filmy dyplomowe, filmy indywidualne i autorskie.

sk

  • Animator bez selekcji
  • Klub Festiwalowy w parku im. Henryka Wieniawskiego (przy Teatrze Wielkim)
  • 3-5.07, g. 21
  • wstęp wolny