Kultura Poznań.pl

Aktualności

opublikowano:

Wielkie owady opanują Meskalinę

Festiwal Przyjaciół Meskaliny nie skończył się po jednym dniu, jak pierwotnie planowano. Czwarte urodziny klubu zamknie wystawa "Patrz przed siebie. Pod nogi. W siebie" Radosława Kołpowskiego, który zajmuje się m.in. fotografowaniem owadów.

Fot. Radosław Kołpowski
Fot. Radosław Kołpowski

Już miesiąc temu okazało się, że chęć zagrania na urodzinowej scenie Meskaliny zgłosiło tylu artystów, że imprezę trzeba będzie przedłużyć do dwóch, a po weekendowej zabawie - nawet trzech dni. W poniedziałek w klubie zagrali Tsigunz Fanfara Avantura - poznański zespół nawiązujący swoim stylem do etnicznej muzyki bałkańskiej i nurtu nu-gypsy. Od najbliższego piątku Meskalina zaprasza natomiast na (tym razem już naprawdę) ostatnie wydarzenie w swoim urodzinowym cyklu - wystawę fotografii Radosława Kołpowskiego. Jej wernisaż odbędzie się o godzinie 19.

Kołpowski jest zdobywcą pierwszego miejsca 6. Edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska 2010 w kategorii Zwierzęta za fotografię "Małpia twarz", czyli zdjęcie pająka wykonane w ułamku sekund podczas nocnego spaceru po amazońskiej dżungli. Oprócz owadów w skali makro lubuje się w "polowaniu" na jelenie. Z aparatem oczywiście.

- Kołpowski nie jest statycznym fotografem. Nie siedzi w czatowni czekając, aż zwierzęta wyjdą na polanę. Przemieszcza się, podchodzi je bezszelestnie, fotografuje je często z bardzo bliska wykorzystując całą swoją wiedzę i lata obserwacji zwierząt w ich naturalnym środowisku - reklamują artystę organizatorzy.

Efekty jego pracy będzie można oglądać na wielkoformatowych planszach wkomponowanych w przestrzeń klubu. O muzyczną i wizualną oprawę wydarzenia zadbają Piotr Kowalski (Kopyt/Kowalski) i Piotr Mełecha (klarnecista Tsigunz Fanfara Avantura) oraz VJ Sierpień, prezentujący multimedialny pokaz fotografii autora.

Anna Solak

  • wystawa "Patrz przed siebie. Pod nogi. W siebie" Radosława Kołpowskiego
  • wernisaż: 27.06, g. 19
  • klubokawiarnia Meskalina, Stary Rynek 6
  • wstęp wolny