Kultura Poznań.pl

Aktualności

opublikowano:

Poznań for beginners

Popularny przewodnik "Poznań - plan minimum" doczekał się wydania w języku angielskim, adresowanego do przybyszów z różnych stron świata. "Poznań for beginners" Jacka Y. Łuczaka i Wojciecha Mani właśnie trafił do sprzedaży. 

.
fot. A. Waśkiewicz

Dotychczasowy plan minimum został poszerzony o nowe punkty must-see w mieście i jego okolicach (m.in. Kórnik, Rogalin, Puszczykowo, Puszcza Zielonka). "Ten przewodnik został napisany przede wszystkim dla tych, którzy Poznania jeszcze nie znają. Staraliśmy się, by nie był tylko zbiorem miejsc i atrakcji, a opowieścią o historii Poznania, czasem splatającą się z losami Europy i świata" - piszą we wstępie autorzy.

Pierwszy rozdział mówi o tym, jak powstał Poznań i co z tych czasów się zachowało. Kolejne wskazują najważniejsze punkty na mapie Poznania i w jego sąsiedztwie. Każdy został poprzedzony krótkim wstępem, pomagającym zrozumieć znaczenie opisywanych miejsc osobom nieznającym historii miasta i kraju. Dwa ostatnie rozdziały traktują o współczesności miasta i jego życiu codziennym.

Przewodnik Poznań for beginners zamyka praktyczny poradnik, zawierający informacje dotyczące komunikacji, sklepów, lokali i klubów, do których warto zajrzeć, a także spis najważniejszych imprez kulturalnych, sportowych i targowych odbywających się cyklicznie w Poznaniu.

red

  • Jacek Y. Łuczak, Wojciech Mania "Poznań for beginners"
  • Wydawnictwo Miejskie Posnania
  • przewodnik dostępny w Salonie Posnania (ul. Ratajczaka 44, Arkadia)