Nasi Czytelnicy wybrali: działalność Sceny Wspólnej wydarzeniem sezonu 2013/2014!

Pierwszy sezon nowej poznańskiej sceny, którą prowadzą wspólnie: Szkoła Łejery i Centrum Sztuki Dziecka, zwyciężył w plebiscycie IKS-a i kulturypoznan.pl!

. - grafika artykułu
Otwarcie Sceny Wspólnej we wrześniu 2013 r. Fot. J. Gładysiak

Już zaledwie kilka dni po ogłoszeniu plebiscytu było wiadomo, że Scena Wspólna zawalczy w tym roku o najwyższe miejsce na podium. Szybko zdystansowała większość nominowanych, przez ponad 6 tygodni utrzymując się "w peletonie". Ostatecznie - spośród blisko 700 głosów, które w tym czasie oddali Czytelnicy IKS-a i kulturypoznan.pl (w głosowaniu internetowym i bezpośrednim) - Scena Wspólna zdobyła ich ponad 160.

Przez kilka tygodni krok w krok za nią podążał wielki Placido Domingo - na jego poznański koncert 27 kwietnia - w dniu kanonizacji Jana Pawła II - głos oddało 135 osób. Zajął tym samym II miejsce.

Ostatnią "medalową pozycję" wywalczyły aż trzy poznańskie festiwale: Ethno Port, Animator i Akademia Gitary, które nominowaliśmy wspólnie za "przyjazne oblicze festiwalizacji". Zebrały w sumie 96 głosów. Ethno Port tym samym po raz drugi znalazł się na podium - rok temu, dzięki głosom Czytelników, także zajął w naszym plebiscycie III miejsce.

Bardzo niewiele do miejsca na podium zabrakło w tegorocznym głosowaniu Bramie Poznania - majowe otwarcie Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego na Śródce wskazało ponad 70 uczestników plebiscytu.

10 nominowanych wydarzeń, wraz z uzasadnieniami, ogłosiliśmy w ostatnich dniach sierpnia. Wybraliśmy je redakcyjnie -  spośród kilkuset wydarzeń, w których uczestniczyliśmy między wrześniem 2013 a sierpniem 2014. Zwycięzców wyłonili Czytelnicy obu tytułów.