Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Colin Bass - koncert z okazji 20-lecia wydania albumu An Outcast of the Islands

2018-12-02 ( niedziela )
19:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Koncert z okazji 20-lecia wydania albumu "An Outcast of the Islands".
Harmonogram koncertu:
18:00 - wejście
19:00 - Walfad (support)
20:00 - Amarok (support)
21:00 - Colin Bass

W 1978 roku Colin Bass dołączył do zespołu Camel. W ciągu trzech lat, zespół nagrał dwa albumy. W 1981 roku, Colin postanowił zrobić sobie przerwę od zespołu, aby wrócić w 1984 z nowo nagranym krążkiem - "Stationary Traveller". Odbył z zespołem światową trasę koncertową udokumentowaną znakomitym albumem koncertowym "Pressure Point". Rok później zespół zawiesił działalność.

Nie był to jednak bezpłodny okres dla Colina - basista szybko znalazł się w grupie 3 Mustaphas 3, której muzyka inspirowana była kulturą dalekiej Afryki. Występował on wtedy jako Sabah Habas Mustapha. Pod tym pseudonimem nagrał 14 płyt solowych, w tym nagrany w 1993 roku w Indonezji hit "Denpasar Moon". W Azji popularny tak bardzo, że powstało jego 50 coverów, a płyty rozeszły się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy!

Od 1991 roku jego los znowu przeplótł się z Camelem. Po kolejnych sukcesach zespołu i muzyki Sabah Habas Mustapha przyszedł czas na solowy rock progresywny. "An Outcast of the Islands" został nagrany częściowo w Californii, a częściowo w Polsce z udziałem pozostałych członków zespołu Camel - Andy Latimera i Dave Stewarta oraz polskich muzyków: legendy polskiego jazzu Wojciecha Karolaka, oraz muzyków grupy Quidam: Jacka Zasady, Zbyszka Florka i Macieja Mellera (obecnie grającego z Riverside). Colin od tamtego czasu, niejednokorotnie współpracował z poslkimi artystami. W 2005 roku nagrał razem z Józefem Skrzekiem z SBB płytę "Planetarium".

Bilety:

  • przedsprzedaż: 60 zł - miejsca siedzące, 45 zł - miejsca stojące
  • w dniu koncertu: 75 zł - miejsca siedzące, 60 zł - miejsca stojące

_
opr.LT

Bilety dostępne w: