Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Odpowiednie dać Tańcowi słowo - czwartkowe rozmowy o Tańcu

2018-10-25 ( czwartek )
17:30
Studio Polskiego Teatru Tańca, ul. Kozia 4, Poznań

Czwartkowe rozmowy o Tańcu w Polskim Teatrze Tańca. Jakie strategie choreograficzne wybierają współcześni twórcy?

Tematem rozmów będzie publikacja pt. "Strategie choreograficzne. Nowe perspektywy" pod red. Tomasza Ciesielskiego, który będzie gościem spotkania, oraz Mariusza Bartosiaka. W dyskusji uczestniczyć będzie także dr Juliusz Grzybowski, autor jednego z tekstów.

Podczas spotkania, w promocyjnych cenach, będzie można zakupić "Strategie choreograficzne. Nowe perspektywy", a także inne publikacje, o których dyskutowaliśmy podczas "rozmównic" - "Taniec w sprzężeniu nauk i technologii. Nowe perspektywy w badaniach tańca" Sandry Frydrysiak, Teatr swój widzę kuliście. 60 lat Wrocławskiej Pantomimy pod red. Agnieszki Charkot oraz Odzyskiwanie tego, co oczywiste. O instytucji festiwalu pod red. Marty Keil.

Współorganizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Publikacja została zrealizowana we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach "Programu wydawniczego 2017″.

"Odpowiednie dać Tańcowi słowo" to cykl rozmów, poruszających zagadnienia związane z eksperymentalną sztuką tańca współczesnego. Pragniemy, aby Polski Teatr Tańca stał się przyjaznym miejscem do prowadzenia dyskusji, dialogowania i oświetlania z różnych perspektyw aktualnych zagadnień z szeroko rozumianego tańca.  Od roku staramy się łączyć dyskusje teoretyczne z praktyką performatywną, odsłaniając kulisy działań tancerzy i gości spotykających się nad wspólnym dziełem w Polskim Teatrze Tańca. Kuratorką projektu jest Anna Królica.

Wstęp wolny.