Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Apostolis Anthimos

Apostolis Anthimos - koncert

2018-06-11 ( poniedziałek )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Anthimos Apostolis, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów z pogranicza jazzu i rocka. Choć zaczynał jako gitarzysta, jest także interesującym perkusistą, pianistą i basistą. Od 1971 roku współtworzy legendarny zespół SBB, jedną  z najważniejszych formacji w historii polskiego rocka. 

W 1994 roku zadebiutował jako solista albumem "Days We Can't Forget", do którego nagrania zaprosił Gila Goldsteina, Matthew Garrisona, Paula Wertico, Jima Bearda oraz Sugar Blue. Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra z własnym trio - w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Mark Egan lub Etienne Mbappe. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie - czy to z SBB, czy solo.

Obecnie Apostolis Anthimos występuje w kilku projektach, z których najważniejszym jest jego trio (Anthimos / Husband / Egan). W programie koncertu jazzowa finezja miesza się z rockową energią, a solowe utwory artysty z repertuarem legendarnego SBB.

Bilety: 
do dnia 6.06.2018
stojące 40  siedzące 50 pln
od dnia 7.06.2018
stojace 50  siedzace  60 pln

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz www.ranus.pl/koncert.html