Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Wprowadzenie do premiery, czyli panel dyskusyjny - Co się dzisiaj pisze?

2018-02-06 ( wtorek )
19:00
Scena Nowa, Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, ul. J.H.Dąbrowskiego 5, Poznań

Prowadzenie panelu: MICHAŁ PABIAN

Zanim 17 lutego skosztują Państwo KANAPKI Z CZŁOWIEKIEM, dając się porwać nowym interpretacjom piosenek Jacka Kaczmarskiego, zapraszamy na WPROWADZENIE DO PREMIERY - spotkanie literackie pt. CO SIĘ DZISIAJ PISZE?

Gośćmi spotkania będą: Magdalena Budzińska (Wydawnictwo Czarne), Maja Staśko (krytyczka literacka, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza), Jakobe Mansztajn (poeta, współzałożyciel bloga MAKE LIFE HARDER i współprowadzący program MAKE POLAND GREAT AGAIN) oraz prof. Piotr Śliwiński (historyk i krytyk literatury, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza). Towarzyszyć im będzie aktorka Teatru Nowego, MARIA RYBARCZYK, która przeczyta fragmenty DZIENNIKÓW Zofii Nałkowskiej. A rozmawiać będzą o literackiej rzeczywistości w Polsce - teraz i kiedyś, o roli literatury, o oczekiwaniach - nie tylko wobec literatów, ale i wobec czytelników.

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu proponuje swoim widzom udział w wyjątkowych projektach okołoteatralnych. Podczas spotkań przybliżamy świat teatru, inspirujemy do konfrontacji z kolejnymi spektaklami, pomagamy w ich rozumieniu. Pokazujemy, że teatr jest miejscem spotkania i rozmowy, które nie istnieje bez swojej publiczności.

Bilety w cenie 1 zł dostępne w kasie Teatru Nowego w Poznaniu oraz on-line na stronie www.teatrnowy.pl i w serwisie www.bilety24.pl

_
opr.LT