Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Kevin Mahogany

Kevin Mahogany - koncert

2018-01-20 ( sobota )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

UWAGA! Koncert został odwołany! 

W podanym terminie wystąpi inny artysta z koncertem upamiętniającym Kevina Mahoganyego.

Kevin Mahogany jest kwintesencją mistrza jazzowej wokalistyki. Z równym powodzeniem odnajduje się w wielu stylach muzycznych - od bebopu, poprzez bluesa, po swingujący jazz. Obdarzony zmysłowym, ciepłym barytonem, uwodzi także elegancją, wdziękiem i wyśmienitym jazzowym feelingiem.
Kevin Mahogany to jedna z najpopularniejszych gwiazd światowej wokalistyki jazzowej. Edukację muzyczną rozpoczął jako saksofonista i klarnecista. Studiował także grę na fortepianie, natomiast śpiewać zaczął na Baker University w Kansas City. Po ukończeniu studiów założył dwa zespoły - Mahogany i The Apollos, cieszące się w latach 80. dużą popularnością, które bazowały na R&B, jazzie i klasyce muzyki soul lat 60.

W 1993 roku ukazał się debiutancki album wokalisty Double Rainbow, bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i krytykę. W latach 1995-2001 Mahogany związał się z wytwórnią Warner Bros, dla której nagrał wiele znakomitych albumów: Kevin Mahogany, Another Time, Another Place, My Romance, Portrait of Kevin Mahogany.

Kevin Mahogany pojawił się w filmie Roberta Altmana "Kansas City", grając bohatera inspirowanego postacią Big Joe Turnera. Wystąpił także w "Malpaso Eastwood After Hours" Clinta Eastwooda w Carnegie Hall.

Bilety - 95 zł.

opr.sw 

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/