Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie

Stare Miasto - spacer z przewodnikiem

2017-11-18 ( sobota )
11:00-13:00
pl. Wolności, Poznań

Fundacja Wózkowicze zaprasza na spacery po Poznaniu z przewodnikiem.

Jesteś wózkowiczem, osobą niepełnosprawną, seniorem, mamą/tatą z dzieckiem, lubisz spacery, zwiedzanie, a może po prostu masz chwilę wolną. Przyjdź i poznaj ciekawostki o Poznaniu i przyczyń się do stworzenia "Przewodnika dla wyjątkowego turysty". 

Uczestnicy wycieczki wędrówkę rozpoczną na placu Wolności, ale w istocie przechadzka pokaże Poznań od XIII do XVIII wieku - miasto, które rozwijało się wokół dzisiejszego Starego Rynku. Trasa prowadzi po zabytkach i obiektach, które podczas wycieczki po Poznaniu są swoistą "jazdą obowiązkową".

Zbiórka przy fontannie na placu Wolności Czas trwania: około 2h Długość trasy: około 2 km

Wycieczka jest bezpłatna.

Spacer realizowany jest w ramach projektu "Przewodnik dla wyjątkowe turysty" dofinansowanego ze środków budżetu Miasta Poznania.

Fundacja Wózkowicze jest organizacją pozarządową, której celem jest działalność na rzecz osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach, ich rodzin i przyjaciół. Powstała w marcu 2016 roku z inicjatywy Agnieszki i Sebastiana osób również poruszających się na wózkach. Jej misją jest przełamywanie stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych oraz aktywizacja, zachęcanie i ich motywowanie do wyjścia naprzeciw ludziom oraz pokonywania swoich ograniczeń. Poprzez działania Fundacja chce integrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi w taki sposób, by były one obecne w życiu codziennym bez względu na swoje możliwości czy ograniczenia.

Zobacz www.facebook.com/events/104942393595136/