Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Natalia Malek, literuFKA, slam poetycki

2017-11-09 ( czwartek )
20:00-23:00
Klub Dragon, ul. Zamkowa 3, Poznań

Fundacja KulturAkcja zaprasza na cykl literacki literuFKA, czyli pięć przepysznych spotkań z poezją. Pięć niepowtarzalnych okazji do rozmowy z najciekawszymi współczesnymi polskimi poetami. Bez wykładu i bez wymądrzania się. Będzie można posłuchać, porozmawiać i pokłócić się o literaturę, leżąc na ziemi, siedząc po turecku lub podpierać ściany. A po wszystkim, wziąć udział w slamie poetyckim.

Natalia Malek (1988) - poetka, kuratorka wydarzeń literackich. Autorka trzech książek poetyckich pt.: "Pracowite popołudnia" (2010) i "Szaber" (2014, nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia) oraz "Kord" (2017). Najmłodsza z Solistek z: Antologii poezji kobiet 1989-2009. Wiersze i teksty o sztuce publikowała w ogólnopolskiej i zagranicznej prasie kulturalnej. Od siedmiu lat współtworzy cykl feminariów pt. Wspólny Pokój w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie, prowadzi spotkania na temat literatury krajów anglosaskich oraz związków literatury i sztuk wizualnych. Mieszka w Warszawie.

Prowadzenie: Agnieszka Budnik

Cykl literuFKA:

 • 12.10 - Agnieszka Wolny-Hamkało
 • 26.10 - Justyna Bargielska
 • 9.11 - Natalia Malek
 • 23.11 - Filip Zawada
 • 7.12 - Radosław Jurczak

SLAM Trwa liczenie wyników ligi slamerskiej. Będą jeszcze trzy turnieje, na przestrzeni których uczestnicy będą zbierać punkty uzależnione od miejsca, do którego dotarli. Punkty przydzielane będą następująco: finał - 6 punktów (I miejsce), 4 pkt (II miejsce); półfinał - 2 pkt, ćwierćfinał - 1 pkt Do zwyciężczyni lub zwycięzcy ligi trafi, tak jak dotychczas, siata książek. Zwycięzcami poprzednich dwóch edycji byli Michał Małysa (Janusz) i Aleksandra Kaźmierczak

Regulamin slamu

 1. Organizatorem turnieju jest Fundacja KulturAkcja.
 2. Zarówno udział w slamie, jak i wstęp są bezpłatne.
 3. Zwycięzca turnieju otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł.
 4. Osoby chcące wystąpić w slamie dokonują zgłoszenia drogą mailową na adres poznanskislam@gmail.com bądź bezpośrednio u organizatorów w dniu slamu, o ile lista nie będzie już zamknięta.
 5. Organizatorzy mają prawo zamknąć listę w dowolnym momencie.
 6. Uczestniczki i uczestnicy prezentują podczas występu wyłącznie własną twórczość.
 7. Pojedynczy występ slamera lub slamerki nie może przekroczyć 3 minut, a w przypadku dogrywki 1 minuty.
 8. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Liczba rund będzie zależała od liczby zgłoszeń. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie. Kto otrzyma większą liczbę głosów, wygrywa. Przy nieparzystej liczbie uczestników prowadzący będzie modyfikował zasady tak, aby zachować równe szanse udziału w turnieju.
 9. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas odbywa się dogrywka.
 10. Podczas turnieju nie wolno korzystać z żadnych rekwizytów, instrumentów muzycznych oraz podkładu muzycznego. Wolno czytać teksty z kartek i urządzeń elektronicznych.
 11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania dokumentacji występów (obejmującej wizerunek uczestników - udział w slamie oznacza złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na nieodpłatne i nieograniczone w czasie prawo do utrwalenia i rozpowszechniania przez Organizatorów wizerunku uczestnika) w celach promocyjnych i dokumentacyjnych.
 12. Kwestiami nieuwzględnionymi w regulaminie oraz jego interpretacją zajmuje się osoba prowadząca turniej.

Prowadzenie slamu - Maciej Mikulewicz.

Zobacz www.facebook.com/events/478248162557803/