Kultura Poznań.pl

Kalendarium

z

Wystawa zdjęć Bartosza Sejferta - Projekt Wilda

2017-06-24 ( sobota )
19:00-22:00
Zbieg ulic Wierzbięcice i Górna Wilda w historycznym tramwaju typu 4N

"Projekt WILDA" to osobisty projekt fotograficzny mający na celu ukazanie i zainteresowanie miejscami wpisanymi w krajobraz Wildy. Pomysł zrodził się kilka lat temu jako chęć ukazania miejsc tych znanych i tych mniej znanych w starej dzielnicy Poznania za pomocą medium jakim jest fotografia. To próba przedstawienia klimatu starych podwórek, kamienic, uliczek ale także życia codziennego wildeckiej społeczności. Celem projektu jest także skłonienie do refleksji nad przestrzenią w której żyjemy, a która bardzo dynamicznie a zarazem pozytywnie się zmienia. Refleksji dla każdego odmiennej. Fotografie są osobistym spojrzeniem autora, echem fascynacji architekturą oraz chęcią niewerbalnego wyrażenia siebie.

"Zajezdnia MADALINA" ma na celu ukazanie starej, zabytkowej zajezdni tramwajowej na poznańskiej Wildzie, która choć nieczynna, nadal żyje, po części skrycie, dzięki stowarzyszeniu Klub Miłośników Pojazdów Szynowych. Przemijanie jest tu pierwiastkiem niezmiernie namacalnym, stanowi fragment świata odchodzącego, ale także świata ewoluującego ku nowemu. Zdjęcia pomimo swego dokumentalnego charakteru aspirują do oddania nastroju miejsca w sposób nieoczywisty, subiektywny.

Historyczny tramwaj 4N nr 689

Pokaz zdjęć zostanie wyświetlony w historycznym tramwaju 4N o numerze 689 wyremontowanym przez wolontariuszy stowarzyszenia Klub Miłośników Pojazdów Szynowych przy wsparciu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. Wygląd tramwaju ma nawiązywać do okresu wycofania go z ruchu liniowego (31.12.1992r.). Wykonane prace pozwolił nabrać ogromnego doświadczenia, które członkowie stowarzyszenia planują wykorzystać przy pozostałych tramwajach zgromadzonych w zajezdni Madalińskiego.

Wstęp wolny.

opr.sw

Zobacz www.kmps.org.pl