Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Perypatetycy o winie, muzyce i sprawach Afrodyty - Piknik Arystotelesowski

2017-06-24 ( sobota )
12:00
Rezerwat Archeologiczny "Genius loci", Ostrów Tumski, ul. ks. I. Posadzego 3, Poznań

Wino, sprawy Afrodyty i podróż po słonecznej Helladzie! Co na ten temat miałby do powiedzenia Arystoteles i dlaczego spotykamy się z nim w muzeum? Odpowiedzi na te pytania będą poszukiwane 24 czerwca, podczas Pikniku Arystotelesowskiego w Rezerwacie "Genius loci" na Ostrowie Tumskim.

Zbliża się finał obchodów 2400. rocznicy urodzin filozofa ze Stagiry, celebrowanych  w "Genius loci" od października 2016 roku. Przez 9 comiesięcznych "Spacerów z Arystotelesem" uczestnicy spotkań śledzili recepcję jego myśli w czasie i przestrzeni, biorąc udział w ogłoszonym przez UNESCO Roku Arystotelesa.

Podróże z filozofią dobiegają końca. Muzeum Archeologiczne zapraszamy na uroczysty finał 24 czerwca o godzinie 12.00. W programie przewidziany jest wernisaż wystawy pt.  "Śladami Arystotelesa", która pomoże prześledzić drogę, którą przebyła filozofia Arystotelesa na dystansie 24 wieków. Dzięki fotoreportażowi z podróży po współczesnej Grecji możliwe będzie obejrzenie miejsc związanych z życiem filozofa. Organizatorzy postarają się również przekonać zwiedzających, że dobre wino pomaga w rozstrzyganiu najtrudniejszych problemów, a filozofowie nie stronili od tematów frywolnych, spacerując w ówczesnych muzeach.

Wstęp wolny.