Czarna ósemka majaca u dołu dwie dłonie. Po lewej stronie napis Teatr Ósmego Dnia. BIałe tło.

Teatralna mikropowieść o relacji 46-letniego ojca i 18-letniej córki oraz ich relacjach z miejscami podróży i światem, budowanymi w trakcie wypraw odbywanych w formie turystyki niezorganizowanej.

Spektakl stworzony przez ojca i córkę̨ wokół tematu wspólnych, dalekich i bliskich podroży, doświadczanych jako nieprzewidywalna, oparta na bezinteresownej gościnności droga, której celem jest zawsze miejsce startu - Miasto Łódź. Opowieść o dorastaniu, relacji córka - ojciec, o specyfice budowania i postrzegania świata, którego nie formatują kreowane i narzucane przez prawa rynku potrzeby i wzorce zachowań. W odniesieniu do wspólnych wspomnień́ o nieoczekiwanych wyjazdach bez planu chcieliśmy zbadać́ jak bardzo współczesna turystyka instrumentalizuje doznania, redukuje szansę doświadczenia świata i nieoczywistej bliskości wynikającej ze spotkania i budowania bezinteresownej relacji z innymi, obcymi, nieznajomymi.

"Jesienią 2023 roku staraliśmy się łapać ulotne chwile zbierając wspomnienia i myśli o naszych podróżach i turystyce niezorganizowanej, a także próbując być ze sobą blisko w czasie, kiedy ścieżki naszych podróży nieuchronnie się rozchodzą. W efekcie powstał kameralny spektakl teatralny non inclusive". Tosia Brzozowska/Marcin Brzozowski/Kacper Stich Pawlicki

Wydarzenie w ramach Alternatywnej Szkoły Teatru, Kultury i Języka

Bilety w cenie: 20 zł, 10 zł (senioralny), dla uczestników warsztatów wstęp bezpłatny

Zobacz teatrosmegodnia.pl