a

Ekologia słuchania / Radykalna kontemplacja / Organiczne współuczestnictwo
Organizatrozy zapraszają na warsztaty pracy z dźwiękiem organicznym, podczas których uczestnicy usłyszą, doświadą i zinterpretują naturalne środowisko dźwiękowe. Będzą poznawać i stosować różnorodne techniki świadomego słuchania, dźwiękowej notacji oraz alternatywnych form dźwiękowego "pamiętania". Obserwacje naturalnego dźwięku opierają się o długie i medytatywne kontemplacje, otwierają na eksperymentowanie z uważnością, poznawanie granic, badają wpływ dźwiękowego otoczenia natury na nas samych. Poprzez dźwięk praktykujemy naturę, wyciszenie, koncentrację.
Druga część warsztatów opiera się o praktykę. Sięgając po naturalne obiekty, wykonanych zostanie szereg ćwiczeń i medytacyjnych improwizacji dźwiękowych. Omówione i wykorzystane będą metody naśladownictwa naturalnych dźwięków, stosowane w tradycjach ludów pasterskich i koczowniczych.
Do udziału Organizatorzy zapraszają każdego, kto, poprzez medytacje nad dźwiękiem i interakcje soniczne, zechce poszukać odpowiedzi na pytanie o wpływ dźwiękowego otoczenia na codzienne życie, o to, gdzie poszukiwać i jak rozumieć "zdrowy" pejzaż dźwiękowy, jak obserwować dźwięk, jak komunikować się z naturalnym otoczeniem?
Do uczestnictwa w warsztatach nie jest wymagane przygotowanie muzyczne, a jedynie otwarte ucho i cierpliwość. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą materiałów i przyborów do pisania.
Czas trwania warsztatu: 4 godziny. Ponieważ praktyka ma charakter intensywny, pomiędzy dwiema częściami zaplanowana została godzinna przerwa. Jeżeli pozwoli pogoda, część warsztatów może odbyć się w terenie!
Warsztaty poprowadzi Dawid Adrjanczyk - muzyk awangardowy i artysta dźwiękowy. W swoich pracach skupia się na interakcjach pomiędzy muzyką a naturą, archaicznymi formami dźwiękowego doświadczenia, pustką i bezruchem. Jego muzyka łączy w sobie idiom współczesnych form muzycznych, medytatywny charakter muzyki dawnej i minimalistyczną modalność. Podczas koncertów wykorzystuje tradycyjne instrumentarium (instrumenty wędrowne, pasterskie), preparowaną gitarę, organy, nagrania terenowe. Założyciel awangardowej grupy Akpatok Ensemble, współpracuje z projektem Karpaty Magiczne, grupą Poor Diggers oraz ze swoją żoną Niną, wraz z którą wykonuje archaiczne pieśni z Europy Wschodniej, jak również transowe kompozycje przepełnione duchem freak folk. Mieszka w Krakowie.
koszt: 30 PLN
zapisy: muzyka.amarant@gmail.com

oprac.LT